אפשר לקרוא גם את הגרסה הקצרה.

נעים מאד, אני הילה. מיום לידתי ועד ממש לא מזמן השם היה הִלָּה, בלי י'. לאחרונה התחדשתי לי בתוספת אות קטנה ורבת משמעות, ולאט לאט אני מתרגלת לכתוב את הגרסה החדשה של שמי ביותר מקומות.

מאז שאני זוכרת את עצמי רציתי לטפל ולעזור לאנשים. כשהייתי ילדה, חשבתי שלהיות מטפלת של תינוקות זאת העבודה הכי טובה בעולם. כשקצת גדלתי, גיליתי שאני נמשכת מאד לתחום של עזרה רגשית ונפשית, ושאני תמיד זו שבאים לדבר איתה כדי לקבל תמיכה ולשפוך את הלב. הבחירה בלימודי הפסיכולוגיה נראתה כמו הדבר הכי טבעי ומתבקש עבורי. למדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, ואז המשכתי ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית-תעסוקתית באוניברסיטת חיפה. הלימודים היו מרתקים ולימדו אותי המון על עצמי ועל הנפש האנושית. במהלך שנותיי באקדמיה עבדתי בפיתוח מבחנים פסיכולוגיים, תרגלתי ולימדתי קורס באותו נושא, וגם עבדתי שנה אחת באוניברסיטת חיפה כמתמחה בייעוץ תעסוקתי לאנשים המתלבטים בבחירת מקצוע או תחום לימודים. אהבתי מאד את העבודה האישית ואת התמיכה באנשים הנמצאים בצומת דרכים, אך המסגרת של ייעוץ קצר-מועד הממוקד בתחום חיים אחד בלבד הרגישה מצומצמת ומגבילה מידי בשבילי.

באותו שלב כבר ידעתי שאני רוצה לטפל, וגם היה לי ברור שנקודת המבט הפסיכולוגית היא בסיס נהדר, אך לא מספק מבחינתי. לאורך השנים האלה הייתי בתהליך אינטנסיבי של התפתחות וצמיחה אישית, (שאף פעם לא מסתיים...), והרגשתי שהדרך הטיפולית שאבחר תהיה יותר הוליסטית, ותתייחס אל המטופל כאל אדם שלם, עם תשומת לב גם אל הגוף והרוח, שבהרבה מקרים נעדרו מההתייחסות הפסיכולוגית שפגשתי ולמדתי. כך שבגיל 26 כבר נפרדתי בליבי מהמיינסטרים הפסיכולוגי.

עברו עוד כמה שנים עד שהתחלתי לטפל. במהלכן הפכתי לאם, גרנו תקופה בארצות הברית והתמסרתי כולי אל האמהות ואל ההתפתחות האישית והרוחנית שלי. את שיטת אייפק הכרתי לראשונה כמטופלת, עם אלרגיות שהתפרצו אחרי לידתה של בתי הבכורה. בזכות ליאת שפר בן יעקב שטיפלה בי וליוותה אותי לאורך שנים רבות, נחשפתי לגישה טיפולית שונה ממה שהכרתי עד אז בטיפולים פסיכולוגיים. חוויתי טיפול שמחבר בין תחושות הגוף לרגשות, בין סימפטומים גופניים לקשיים רגשיים, טיפול שנותן לי כלים שאני יכולה להשתמש בהם גם בין הפגישות ולעזור לעצמי בצורה משמעותית. חוויתי יחסים טיפוליים חמים, שלא שמים דגש על הגבולות ועל המסגרת, ומרגישים הרבה יותר טבעיים ואותנטיים. למדתי מליאת המון על המטפלת שאני רוצה להיות.

כשחזרנו לארץ נרשמתי ללימודי שיטת אייפק, ובשנת 2010 התחלתי לטפל. בתחילת דרכי טיפלתי בעיקר באייפק, ועם הזמן והניסיון הצטרפו כלים נוספים ואופי הטיפולים השתנה והעמיק. כיום אני משלבת בטיפולים התמקדות (focusing) שהיא עבורי דרך חיים, מעבר להיותה כלי טיפולי עוצמתי, וגם הילינג (ריפוי אנרגטי).

אני נשואה ואמא לשלושה ילדים - שתי בנות ובן. האמהות וחיי המשפחה הם חלק גדול ומשמעותי מחיי.

אני גם אדם רגיש מאד, וכותבת לא מעט על הנושא הזה. אוהבת לכתוב, לרקוד, לשיר, ליצור, להקשיב ולדבר עם אהוביי ועם עצמי, ולהיות לבד. 

חיה את חיי לפי הערכים שאני מאמינה בהם, והרבה פעמים הבחירות שלי מרחיקות אותי ממה שמקובל מסביב. הזמן והדיוק הפנימי מלמדים אותי לחיות יותר ויותר בשלום עם המרחק הזה.

מי אני​